»Ta bolezen, ki jo povzroča Francisela tularensis, se po navadi začne nenadno, z visoko temperaturo, mrzlico, lahko se pojavi na koži bulica, iz katere nastane mehurček, ki poči, nastane ranica.«
»Bolezen se začne tako kot vse druge virusne okužbe – nenadno, velikokrat tudi z visoko vročino.«
»Tako bo lahko posumil na tularemijo oz. zajčjo mrzlico, ki jo zdravimo z drugačnim antibiotikom kot za običajno pljučnico.«
»Značilno je, da so običajno prizadete očesne veznice, ki so rdeče, in pa rdečina obraza. V drugi fazi postane prava mišja mrzlica s prizadetostjo notranjih organov, predvsem ledvic in pa z notranjimi krvavitvami.«
»Prvi je virus Pumaala, ki poteka relativno lažje, drugi je virus Dobrava, ki so ga odkrili slovenski mikrobiologi. Pri tem je lahko okužba hujša.«
»Virus oslabi tako, da nastane njegova mutacija, ki povzroča manjšo patogenost. Za zdaj dokazov, da se to dogaja že zdaj pri povzročitelju koronavirusne bolezni 19, ni.«
»Eden od dejavnikov, ki prav gotovo vpliva, je tudi covid-19. Hiše so bile zaradi omejitev gibanja več časa zapuščene, ljudje zdaj zadeve urejajo in pride do okužbe.«
»Vsaka na novo nastala sprememba, ki ni rešljiva na način, kot si to želimo, zamaje partnerski odnos, kot na primer bolezen enega od partnerjev.«
»Ker so za preprečevanje te bolezni najpomembnejši splošni ukrepi med bivanjem in delom v naravi in na kmetiji, prebivalce prosijo, da v trenutnih razmerah pri strojnih kmečkih opravilih poskrbijo, da so vrata in okna traktorja med delom ves čas zaprta.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju